גדלים נפוצים של ארדואינו, ודגמי ה-Mini, Micro, Nano

לוחות-הפיתוח ממשפחת ארדואינו מגיעים במגוון גדלים.

הגודל הנפוץ של לוחות ארדואינו, הוא בערך בגודל של כרטיס אשראי. לדוגמה, הארדואינו הפופולארי Arduino UNO R3, הוא ברוחב של כרטיס אשראי סטנדרטי ובאורך קצר במקצת מכרטיס אשראי. מכאן ניתן להבין, שלוחות ארדואינו אינם תופסים נפח רב וניתן להתאימם לביצוע שליטה ובקרה, ברוב הסביבות שדורשות זאת.

אם אתם רוצים לשים ארדואינו, באזור שמוגבל מבחינת הנפח, כמו לדוגמה בתוך צעצוע של ילדים, או בתוך לוח המחוונים באוטו וכדומה, עומדים לרשותכם גם דגמי ארדואינו בעלי מימדים קטנים יותר משמעותית.

ארדואינו מגה

תמונה 1: ארדואינו מגה - סדר גודל של כרטיס אשראי

ארדואינו אונו

תמונה 2: ארדואינו אונו - סדר גודל של כרטיס אשראי

לחשוב בקטן

בסדרת הארדואינו, ישנם מספר דגמים, שתוכננו בצורה קומפקטית במיוחד, תוך ויתור על רכיבים שאינם חיוניים והקטנת הרכיבים ההכרחיים. וכן נוצרו לוחות, בגודל המינימלי האפשרי, שעדיין מאפשר עבודה איתם, ללא שימוש בציוד מיוחד מעבר למה שנדרש, גם בעבודה עם הלוחות הרגילים . הדגמים הנפוצים של הארדואינו הקומפקטיים הם: Arduino Mini, Arduino Micro וה-Arduino Nano.

ארדואינו פרו מיקרו

תמונה 3: ארדואינו פרו מיקרו - מידות 2x3.5 ס"מ

גודל הלוחות הקומפקטיים: 35מ"מ על 20 מ"מ בערך.

מה מאפיין את הלוחות הקומפקטים?

  • גודל פיזי קטן. קטן אפילו ממחצית הגודל, של הלוחות הרגילים. מתאים לשימוש במרחב מוגבל.
  • גישה קצת פחות נוחה, כי הכל מוקטן.
  • אין קונקטור לאספקת מתח-הפעלה. יש להתחבר לפינים או להלחים חוטים אל הלוח.
  • המעבד בטכנולוגיית SMD ולא DIP (כמו באונו למשל). כדי שיתפוס פחות מקום. זה מאפשר ליצור לוח קומפקטי, אך מקשה את הגישה לפינים שלו לביצוע בדיקות במקרה הצורך וכן קשה יותר משמעותית, להחליף את המעבד, במקרה שמתקלקל.
  • בלוחות המינימליים, לא קיים הקונקטור עם החורים, שמאפשר לחבר אליהם מגנים (Shields) שונים.
  • מפסק ה-Reset קטן יחסית.

הלוחות הקומפקטים, למרות שקטנים יותר משמעותית, ביחד ללוחות הרגילים, מספקים יכולות זהות, ללא פגיעה בביצועים. עם זאת, לעיתים יש צורך לבצע הלחמות או התאמות מסוימות, כדי להשתמש במלוא יכולתם.

 

תקועים עם פרויקט בארדואינו וצריכים עזרה? צרו קשר