קופסת-תרופות חכמה


הפרויקט המוצע: קופסת אחסון חכמה, המיועדת למי שנוטל תרופות יום-יום. הקופסה מזכירה למשתמש לקחת את התרופה בכל יום, בשעה הרצויה.
Drugs box

עקרון הפעולה:

הקופסה החכמה משמשת לאחסון תרופות וכוללת גם מיקרובקר. בפעם הראשונה שמוכנסת תרופה חדשה לקופסה, המשתמש צריך לבחור את כמות הפעמים שעליו ליטול את התרופה ואח"כ יש להכניס את השעות בהן הוא מעוניין לקבל תזכורת. לאחר הכנסת המידע, הקופסה מציגה את השעה הנוכחית ובכל פעם שמגיעה השעה לקחת תרופה, הקופסה משמיעה צליל תזכורת, עד שהמשתמש פותח את הקופסה.

רכיבים עיקריים: מיקרובקר, תצוגת LCD, רכיב שעון זמן-אמת (RTC), לחצנים.

שיקולי תכנון:

  1. מומלץ להשתמש ברכיב שעון ייעודי, למרות שניתן להשאר לבקר למנות את הזמן החולף. שימוש ברכיב נפרד למימוש השעון, מפשט את נושא מניית הזמן וכן משפר את הדיוק.
  2. ניתן לתכנן את הקופסה כך שתקבל מתח-הפעלה מספק-כח חיצוני, או לחילופין ניתן לתכנן את הקופסה שתעבוד על סוללות, כדי שתהיה ניידת. אם מעוניינים להפעיל בעזרת סוללות, יש לתכנן את המערכת כך שתצרוך מינימום הספק, גם מבחינת החומרה וגם על-ידי מימוש מושכל של התוכנה.

שיפורים אפשריים:

  1. ברגע שקיים הרעיון הבסיסי, ניתן על-ידי שינויים קטנים, להפוך את הקופסה לכל מערכת אחרת שתפקידה למנות זמן, ולתת תזכורות בפרקי-זמן קבועים, כמו למשל תזכורת לאימוני כושר יומיים, חוגים וכדומה, כך שישנה גמישות בהגדרת הפרויקט.
  2. אפשר להוסיף לקופסה מנגנון של מנעול אלקטרו-מכני ובכל-פעם לאחר שסוגרים את הקופסה, המנעול ננעל ומחזיק את הקופסה סגורה, עד לפעם הבאה בה יש ליטול תרופה. תכונה זו עשויה להיות יעילה נגד פתיחת הקופסה על-ידי ילדים סקרנים.

 

הפרויקט נשמע מעניין, אבל תרצו ליווי מקצועי?  ==> צרו קשר