ברמן אלקטרוני

הפרויקט המוצע: מתקן אלקטרוני, בעל תצוגה, כפתורים וברז, שמאפשר למשתמש לבחור קוקטייל כלשהו מתוך רשימה קיימת ומכין את המשקה.

Electronic barman 

עקרון הפעולה:

בפרויקט הברמן האלקטרוני, ישנם 3 מיכלים, שבכל אחד מהם, מולא נוזל אחר (למשל ורמוט, וודקה ומיץ תפוזים). על המתקן ישנה תצוגה ולחצנים. המשתמש יכול להשתמש בלחצנים, על-מנת לבחור קוקטייל כרצונו ולפקוד על הברמן האלקטרוני להכין את המשקה.

רכיבים עיקריים: מיקרובקר, תצוגת LCD אלפא-נומרית, משאבות חשמליות (כמו אלו שיש במתזי המים שמול השמשה ברכב),  לחצנים.

שיקולי תכנון:

  1. על-מנת למלא בכוס את הכמות המתאימה מכל אחד מהנוזלים שבמיכלים, יש למדוד עם שעון, כמה זמן יש להפעיל את המשאבה שמחוברת למיכל, כדי שתעבור כמות הנוזל הרצויה. לא ניתן לקבוע מראש את הזמן הדרוש, מכיוון שיש הבדלים בין היכולות של משאבות שונות, מיצרנים שונים.
  2. יש לחבר את יציאות כל המשאבות החשמליות, אל צינור יחיד. זו תהיה הפיה, שמתחתיה תושם הכוס ודרכה יצאו כל המשקאות ויתערבבו בכוס לכדי קוקטייל.
  3. מכיוון שהמשאבות החשמליות, הן בעצם סוג של מנועי DC קטנים, צריכת הזרם שלהן גבוה מדי להפעלה ישירה, מיציאות הבקר. לפיכך, יש לחבר דרגה של מגברי-זרם, בין יציאות המיקרובקר, לבין המשאבות. כדאי גם להוסיף דיודה "הפוכה", במקביל לרגלי ההפעלה של כל משאבה, כדי למנוע חזרה של זרם הפוך, המגיע מהסליל הפנימי במשאבה.

שיפורים אפשריים:

  1. הוספת יותר מיכלים ומשאבות, כך שהברמן האלקטרוני יוכל להכין מגוון קוקטיילים גדול יותר.
  2. הוספת זמזם, לציון סיום הכנת משקה.

הקלות אפשריות: ניתן להשתמש בפרויקט, כדי למזוג משקה יחיד מסוג מסוים, ללא עירוב עם משקאות אחרים. פעולה כזו, תפשט את התוכנה והשימוש.

הפרויקט נשמע מעניין, אבל תרצו ליווי מקצועי?  ==> צרו קשר